Galeria Dominikańska

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Obiekt mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego oraz Dworca Głównego w Krakowie przy ulicy Pawiej 5.  Na blisko 60 tys. mkw. powierzchni działa obecnie ponad 270 sklepów i restauracji, prowadzonych zarówno przez firmy międzynarodowe, ogólnopolskie jak i lokalnych przedsiębiorców z Małopolski. Znaleźć można tu takie marki jak: Sturbucks, Yoshe, Massimo Dutti, które są jedynymi lokalizacjami marek w mieście. 4,5 tys. mkw. w kompleksie zajmują powierzchnie biurowe.

W sprawie wynajmu powierzchni należy kontaktować się z działem komercjalizacji tel.: +48 12 428 99 00, email: [email protected]

Galeria Krakowska oferuje parking na 1400 samochodów, szatnię z przechowalnią bagażu oraz pokój dla matki z dzieckiem. Na terenie kompleksu mieści się ponadto wypożyczalnia samochodów osobowych oraz myjnia samochodowa. Galeria zatrudnia obecnie bezpośrednio 2000 osób, nie licząc dostawców i producentów.

W 2011 roku Galerię Krakowską odwiedziło łącznie 38 milionów klientów. Dla porównania galeria w 2010 roku zanotowała 36,8 mln. odwiedzin, a w 2009 roku 34,9 mln. klientów. Zbudowana i prowadzona przez firmę ECE Projektmanagement Polska łączy tradycję ze współczesnością. Nowoczesna architektura eksponuje zabytkowy chrakter budynków wokół placu dworcowego im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Obszar oddziaływania tego centrum handlowego obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego.

Właścicielem obiektu jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. należąca do ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG, która zarządza 137 centrami handlowymi na całym świecie. Od ponad 10 lat ECE stale rozwija działalność w Polsce. Obecnie ECE Polska zarządza sześcioma galeriami handlowymi: we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.