Wnętrze salonu Smyk Megastore

– Po raz pierwszy w swojej historii Grupa Komputronik przekroczyła poziom miliarda złotych przychodów uzyskując poziom blisko 1,05 mld zł, czyli o 19,4 proc. wyższy niż osiągnięte przychody rok wcześniej – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA. – Jednocześnie przychody na poziomie jednostkowym Komputronik SA wzrosły o ponad 19 proc. i wyniosły blisko 1,03 mld zł. Tym samym Komputronik znalazł się w gronie pięciu polskich spółek sektora dystrybucji sprzętu IT i oprogramowania, które osiągnęły 10-cyfrowe przychody.

– Równoczesnie Komputronik SA osiągnął najwyższy poziom zysku netto w ponad 15-letniej historii spółki i wyniósł ponad 19,2 mln zł, co oznacza wzrost o 98 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jednocześnie, skonsolidowany zysk netto Grupy Komputronik przypadający akcjonariuszowi dominującemu wyniósł ponad 12,1 mln zł i był o blisko 45,7 proc. wyższy niż rok wcześniej. Jednym z najistotniejszych motorów wzrostu przychodów w minionym roku obrotowym był wzrost sprzedaży w kanale internetowym, wypracowany przez sklep pod marką Komputronik.pl oraz inne projekty internetowe – dodał Wojciech Buczkowski

Komputronik SA od 15 lat jest dystrybutorem sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów elektronicznych, a także od niedawna produktów AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 250 salonów (własnych i franczyzowych) i zrealizowała blisko dwa miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2012 roku sieć franczyzowa salonów Komputronik rozrośnie się do blisko 180 placówek. Planowane jest otwarcie 20 nowych sklepów francyzowych i klika z nich znajdzie się w galeriach handlowych. Obecnie w sieci działa ponad 60 sklepów w największych centrach handlowych.