mec. Robert Szczepanek

City Center Rzeszów to wielofunkcyjny kompleks handlowo-biznesowo-rozrywkowy, który powstaje w centrum Rzeszowa na trzyhektarowej działce. Obiekt będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Jego oficjalne otwarcie odbędzie się w listopadzie 2012 roku.

– Na pół roku przed otwarciem obiekt jest skomercjalizowany na poziomie 93 proc. – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Daniel Słuchocki, wiceprezes firmy Star Europa. Wśród największych najemców obiektu są m.in. Smyk Megastore, który zajmuje powierzchnię 2,3 tys. mkw. Jest także Zara – ponad 2 tys. mkw., C&A – 1,95 tys. mkw., Piotr i Paweł – 1,95 tys. mkw. i H&M – 1,6 tys. mkw. Są też – Bershka, Stradivarius, Reserved, New Look, New Yorker, Empik, Smyk, Venezia, Douglas, Kazar, Benetton i inne. Wiadomo także, że w City Center Rzeszów znajdą się marki debiutujące w mieście: Bagatt, Olsen, Tchibo, Betty Barcley, New Look, Swarovski, Intimissimi, Calzedonia, Unisono, Pandora, Lanoro czy Lancerto.

Wśród firm z którymi ostatnio podpisano umowy są m.in. Dominium Pizza, Kastor, Caterina i Kari. Jak podkreśla zarząd, trwają negocjacje z kilkunastoma kolejnymi najemcami z którymi umowy będą podpisane do końca czerwca.

City Center Rzeszów będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tys. aut.

Inwestorem projektu jest firma Star Europa.