W Warszawie planowana jet budowa Galerii Modlińskiej

Centrum Handlowe Arabella powstaje przy ulicy Pułtuskiej w Ciechanowie. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Strabag. Inwestorem obiektu jest Grupa elbfonds oraz Vertano Real Estate. Obiekt zajmie powierzchnię handlową 15,5 tysiąca metrów kwadratowych. Poziom wynajmu- jak poinformował zarząd obiektu, przekroczył 90 proc. powierzchni. Do głównych najemców należą Intermarche, Bricomarche, RTV Euro AGD oraz JYSK.

Wśród najemców znajdują się także takie marki odzieżowe jak: New Yorker, Reserved, Cropp, House i Mohito, drogeria Hebe, a także sklep sportowy Martes Sport oraz salon obuwniczy CCC. Ofertę centrum uzupełnią sala zabaw dla dzieci Best4You Kids, kawiarnia i lodziarnia pod szyldem Gelatomania, cukiernia Staropolska, Apteka Przyjazna oraz kwiaciarnia Zieleniak. – Prowadzimy również zaawansowane rozmowy z innymi znanymi markami, które do tej pory nie miały możliwości pojawić się w Ciechanowie – mówi Marcin Matysiak, Retail Property Director w Vertano Real Estate. 

Na terenie obiektu przewidziany został również parking na ponad 500 miejsc postojowych. Lokalizacja obiektu bezpośrednio przy drodze krajowej nr 60 zapewni, jak podkreślają inwestorzy,  dobry dojazd zarówno mieszkańcom Ciechanowa jak i całego regionu.

– W Galerii miejsce pracy znajdzie około 250 osób. Centrum handlowe spełni wszelkie założenia estetyczne doskonale wtapiając się w otoczenie oraz będzie częścią lokalnej społeczności – mówi Kut-Georg Herzog, członek zarządu elbfonds Development.

Postępują także prace związane z budową obiektu. Prace przy budowie ruszyły w zeszłym roku. Otwarcie obiektu jest planowane na IV kwartał 2012 roku.

Od 2006 roku, Grupa elbfonds działa od 2006 roku. Jest zamkniętym funduszem nieruchomości, koncentrującym swoje inwestycje w Polsce. elbfonds Development sp. z o.o. jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. elbfonds Development, planuje zainwestować do 500 mln euro w realizację około 40 obiektów handlowych na terenie Polski w okresie do czterech lat.

Firma Vertano Real Estate jest obecna na rynku nieruchomości od 15 lat. Budowa centrum handlowego Arabella to początek wdrażania nowej strategii spółki, która zamierza postawć kilkadziesiąt tego typu obiektów w małych i średnich miastach Polski.