Salon Smyk Megastore w Galerii Korona Kilece

Firma Inglot, która produkuje i sprzedaje kosmetyki pod marką Inglot otworzyła salon we wrocławskiej galerii Sky Tower. To już 172. punkt sieci, który działa na terenie kraju. Właściciel marki na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni 60 metrów kwadratowych.

Jak informowała redakcja Retailnet.pl spółka Inglot w 2012 roku planuje uruchomić ponad 60 salonów w Polsce i za granicą.

Obecnie sieć sprzedaży na terenie kraju liczy 171 punktów, natomiast poza granicami kraju funkcjonuje 161 salonów. Spółka otwiera sklepy własne, franczyzowe oraz wyspy w centrach handlowych.  Średnia powierzchnia salonów to 60-80 mkw., a wysp 10 mkw.

Inglot sp. z o.o. została założona w roku 1983 przez Wojciecha Inglota absolwenta Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poczatkowo firma tylko produkowała kosmetyki. Rok 2001 przyniósł otwarcie pierwszego stoiska firmowego Inglot we Wrocławiu.

Międzynarodowa ekspansja rozpoczęła się w roku 2006, kiedy Inglot otworzył pierwszy franczyzowy salon w Montrealu w Kanadzie. W kolejnych latach liczba firmowych sklepów na świecie systematycznie rosła. Nowe salony marki Inglot pojawiają się też w najważniejszych sieciach handlowych, takich jak Macy’s w USA oraz Coin (Włochy) czy Woolworths (Afryka Pd).