Focus Mall Rybnik

Galeria Focus Mall Rybnik  podpisała z właścicielem sieci obuwniczej CCC umowę na wynajem 672 mkw. powierzchni na okres pięciu lat. Oznacza to powiększenie działającego w galerii sklepu tej marki o blisko 300 mkw. Salon zostanie przeniesiony z I piętra, gdzie znajduje się obecnie, na II piętro galerii.  Wkrótce rozpoczną się tam prace wykończeniowe. Do czasu oddania nowego sklepu będzie działał dotychczasowy, na I piętrze. Planowany termin oddania do użytku nowego, powiększonego lokalu to połowa sierpnia 2012 roku.Za powiększenie sklepu CCC i przedłużenie umowy najmu odpowiada CBRE.

– Obuwie to bardzo ważna część sektora odzieżowego. W Polsce sprzedaje się rocznie 140 mln par butów i liczba ta systematycznie rośnie. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisanej umowy powiększającej sklep CCC, bo dzięki niej klienci Focus Mall Rybnik zyskają większy komfort zakupów. Powiększenie sklepu wzmacnia także naszą współpracę z marką oraz wyraźnie wskazuje na potencjał rybnickiej galerii Focus Mall – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej siecią galerii Focus Mall w Polsce.

CCC, największa w Polsce sieć obuwnicza, należy do spółki NG2. Firma posiada także sieci obuwnicze Quazi i Boti. Pod koniec marca 2012 roku spółka prowadziła 301 sklepów własnych sieci CCC w Polsce. Przychody ze sprzedaży NG2 w I kw. 2012 r.  wyniosły  ponad 256 mln zł. 

Focus Mall usytuowany jest w centrum Rybnika przy głównym deptaku. To zrewitalizowany stary browar. Centrum liczy 42 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej 80 sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe Multikino. Obiekt został oddany do użytku w  2007 roku.  Główni najemcy obiektu to: Alma, Multikino, C&A, Empik, Smyk, Reserved, KFC, Stradivarius i New Yorker.

Sieć galerii handlowych Focus Mall w Polsce, w skład której wchodzą obiekty w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze, należy do Aviva Investors.