Galeria Świdnicka

Galeria Piastów i Galeria Świdnicka, które należą do Grupy Kapitałowej Rank Progress, podpisały umowy najmu z siecią sklepów Mega Sport, City i Triumph. W legnickiej Galerii Piastów zostanie uruchomiony sklep Mega Sport oraz City. Salon Mega Sport, który oferuje odzież sportową marki Campus i Alpinus zajmie powierzchnię 100 mkw. Sklep City w swojej ofercie posiada marki Sottie, Morgan, Naf Naf, Sinequanone, Lablash. 

Natomiast w Galerii Świdnickiej zostanie otwarty salon marki bieliźnianej Triumph o powierzchni ponad 65 metrów kwadratowych.

– Mamy nadzieję, że klienci będą zadowoleni z nowych marek, które wzbogaciły ofertę handlową naszych galerii. Dokładamy wszelkich starań, by odpowiadała ona na potrzeby zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osób ceniących wygodę, jak i tych lubiących aktywny wypoczynek – mówi Halina Wyborska, Rzecznik Prasowy Rank Progress SA.  

Galeria Piastów w Legnicy działa od w 2006 roku. Na 35 tys. mkw. powierzchni całkowitej mieści się ponad 100 sklepów. Wśród znanych sieciowych marek znajdują się m.in.: CCC, Douglas, Empik, H&M, KappAhl, Marks&Spencer, New Yorker, Promod, Reserved, Ryłko, Tally Weijl czy delikatesy Piotr i Paweł. W centrum znajduje się również wielosalowe kino sieci Helios. W obiekcie znajduje się parking na 400 miejsc.

Galeria Świdnicka została otwarta w marcu 2012 roku. Obiekt znajduje się w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 24 tys. mkw. To jedyna galeria handlowa w mieście. Prace dotyczące dogodnej komunikacji w rejonie obiektu warte były 4 mln zł i zostały sfinansowane przez Rank Progress. Wśród najemców Galerii Świdnickiej są marki jak: Apart, CCC, Centro, Cropptown, Diverse, Esotiq & Henderson, House, Mohito, Monnari, Orsay, Pupil-Zoo, Reserved, a także sieci: Drogeria Natura, Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann czy Vision Express. Znajdują się w niej również: centrum fitness, kino Cinema3D oraz restauracje: Broaster Chicken, Choice, Efez, Siciliano, 123 Super Smaki i Cafe Vanila.