Lublin

Centrum Handlowe w Lublinie to obiekt który jak podaje inwestor: Inter IKEA, ma zostać otwarty w 2014 roku. W obiekcie zaplanowano około 80 tys. mkw. powierzchni handlowej zlokalizowanej między trzema najsilniejszymi punktami sprzedaży – sklepem IKEA, hipermarketem i marketem RTV-AGD. 

W kompleksie znajdzie się 150 sklepów. Powstanie tam też 3,5 tys. miejsc parkingowych. Obiekt usytuowany będzie w północnej części Lublina, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego połączenia obwodnicy miejskiej z drogą ekspresową. W zasięgu centrum znajdzie się 1,5 mln mieszkańców.

Sklep IKEA ma przyciągać klientów z miejscowości oddalonych nawet o kilkadziesiąt minut jazdy samochodem i w połączeniu z hipermarketem i marketem elektronicznym stanowić kompleksową ofertę dla tysięcy mieszkańców Lublina i okolic- podaje inwestor.

Inwestor, Inter IKEA Centre Group (IICG)  posiada w Polsce siedem centrów handlowych: Port Łódź w Łodzi ( 103 tys. mkw. powierzchni GLA), Park Handlowy Matarnia w Gdańsku ( 78 tys. mkw. GLA), Park Handlowy Bielany we Wrocławiu ( 85 tys. mkw. GLA), Park Handlowy Targówek Domoteka w Warszawie ( 90 tys. mkw. GLA), Park Handlowy Janki w Warszawie ( 53 tys. mkw. GLA), Park Handlowy Rawa w Katowicach ( 34 tys. mkw. GLA) oraz Centrum Franowo w Poznaniu ( 60 tys. mkw. GLA).