Wizualizacja PH Bielany

Park Handlowy Bielany mieszczący się w Bielanach Wrocławskich przy ul. Czekoladowej 5-22 od 1998 roku jest wciąż największym centrum zakupowym na Dolnym Śląsku. Rocznie retail park odwiedza ponad 6 milionów klientów. Obecnie centrum handlowe oferuje 85 tys. mkw. powierzchni najmu. Park Handlowy Bielany daje możliwość swoim klientom zrobienia zakupów w 80 sklepach i 20 stoiskach handlowych. Do dyspozycji klientów jest także duży parking, na którym można zaparkować 3 tysiące samochodów.

Na rok 2014 planowane jest otwarcie powiększonej części Parku Handlowego Bielany. Wraz z nową częścią do dyspozycji klientów będzie 200 sklepów. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 140 tys. mkw. Parking samochodowy dla klientów zostanie powiększony o kolejne tysiąc miejsc.

W ciągu ostatnich 10 lat retail park dzięki otwarciu Galerii Meblowej z ofertą najlepszych polskich i międzynarodowych producentów mebli i wyposażenia wnętrz (Atlas, Kler, Swarzędz, Komfort, HTH, Meble Rust i innych) stał się jednym z najbardziej znanych centrów wyposażenia wnętrz w Polsce. Na terenie parku znajduje się też IKEA i market budowlany Obi.

Park posiada również szeroką ofertę znanych i lubianych przez klientów marek odzieżowych: H&M, Cubus, Monnari, Gino Rossi, KappAhl, Reserved, Calzedonia, Intimissimi, Orsay czy CCC. Klienci mogą zrobić też zakupy w salonach: Vision Express, Sephora, Empik, Supher-Pharm, RTV Euro AGD, Eurofirany czy markecie Jula. Głównym operatorem spożywczym jest market sieci Tesco. Do dyspozycji klientów są też delikatesy sieci Alma. Obszar zasięgu Parku Handlowego Bielany obejmuje 1,5 mln mieszkańców.

Park Handlowy Bielany należy do Inter IKEA Centre Group. IICG zajmuje się budowaniem i zarządzaniem centrami handlowymi, w których IKEA jest głównym partnerem.