Wały Chrobrego w Szczecinie

W Szczecinie u zbiegu ulic Sczanieckiej i 1 Maja ma zostać wybudowany aquapark Gontynka. Władze miasta chcą by kompleks basenów został uzupełniony przez centrum handlowe. Zastępca prezydenta miasta poinformował, że galeria może powstać na sąsiadującej z aquaparkiem działce.

Plan zagospodarowania umożliwia wybudowanie na działce przy aquaparku 14-piątrowego obiektu. Miasto potwierdza, że zgłosiła się już firma zainteresowana budową tam galerii handlowej.

Według wstępnych planów aquapark może powstać 2016 roku. O możliwość jego budowy walczą cztery firmy. Do końca czerwca miasto chce przedstawić kandydatom projekt umowy, która będzie obowiązywać zwycięzcę przetargu.

– Miasto obecnie prowadzi postępowanie w sprawie wyboru partnera prywatnego, który zaprojektuje i będzie zarządzał parkiem wodnym po jego wybudowaniu. Przygotowywane jest zapytanie ofertowe wraz z projektem umowy, które zostanie wysłane do firm zainteresowanych projektem. Jednym z elementów  przygotowanej oferty będzie projekt koncepcyjny zagospodarowania całego terenu, który w obowiązującym dla tego terenu Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczony jest pod park wodny (min. 3,5 ha) i pod komercję. Obecnie miasto nie dysponuje konkretną koncepcją – poinformował redakcję Retailnet.pl Dariusz Wołoszczuk, z Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM w Szczecinie.

W Szczecinie obecnie działa kilka centrów handlowych m.in. CH Galaxy, Galeria Kaskada czy CH Ster. Pod koniec roku planowane jest także otwarcie centrum outletowego Outlet Park Szczecin.

Szczecin zamieszkuje ponad 406 tys. osób.