Wizualizacja obiektu Półwiejska 2

Wniosek o pozwolenie na budowę obiektu biurowo-handlowo-usługowego Półwiejska 2 w Poznaniu złożony został pod koniec grudnia 2011 roku. Rozpatrujący go urzędnicy dostali od spółki dodatkowe dokumenty oraz wyjaśnienia o które prosili. 28 maja 2012 roku inwestor otrzymał z Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania zawiadomienie o zakończeniu postępowania dowodowego w sprawie budowy obiektu.

Spółka Deptak Projekt P2, inwestor galerii, planuje rozpocząć budowę w trzecim kwartale 2012 roku. Powierzchnia całkowita Półwiejskiej 2 ma wynieść 16,5 tyś. mkw. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych, z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Uruchomienie obiektu jest zaplanowane na IV kwartał 2013 roku.

Inwestor w 2012 roku. podpisał pierwszą umowę najmu ze spółką LPP SA. Łącznie na trzech poziomach pojawią się wszystkie marki spółki: Reserved, Reserved Kids, House, Cropp, Mohito, Home& You oraz nowa marka LPP

Obiekt zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów. Inwestorem projektu Półwiejska 2 jest Deptak Projekt P2 Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. oraz Budlex Sp. z o.o. Budlex należy do firmy Erbud SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Confinance Properties to spółka inwestycyjna wchodząca w skład GN GROUP – firmy deweloperskiej.

Autorem koncepcji i projektu architektonicznego jest RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, międzynarodowa pracownia architektoniczna.

GN Group to austriacko-polska firma działająca od 20 lat na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2004r. GN Group działa wyłącznie w branży deweloperskiej, przede wszystkim na terenie Polski i Rosji. Firma otworzyła swoje biura w Poznaniu i Warszawie, a w Moskwie prowadzi je wspólnie z rosyjskim partnerem.