Suszarka do rąk Dyson Airblade

Firma AGED wprowadziła na rynek suszarki do rąk Dyson Airblade – urządzenia w zaledwie 10 sekund ściągają wodę z dłoni, pozostawiając je zupełnie suchymi. Filtr HEPA zainstalowany wewnątrz suszarki przefiltrowuje powietrze, zanim zostanie ono skierowane na ręce.

Jest to bardzo higieniczne rozwiązanie. Ponadto Dyson Airblade zużywa aż 80 proc. mniej energii niż zwykłe suszarki do rąk ogrzewające powietrze. Prawie każdy element urządzenia można przeznaczyć do recyklingu. Suszarki tego typu pozwalaja na  znaczącą oszczędność kosztów eksploatacji w porównaniu ze zwykłymi suszarkami czy papierowymi ręcznikami.

– Papierowe ręczniki i suszarki do rąk ogrzewające powietrze,  podobnie jak worki w odkurzaczach – pochodzą z poprzedniej epoki. Technologia poszła już zdecydowanie naprzód. Ludzie chcą suszyć ręce szybko, skutecznie i bez szkody dla środowiska – mówi  James Dyson.

Suszenie rąk przy użyciu zwykłej suszarki ogrzewającej powietrze zajmuje zbyt wiele czasu albo sama suszarka nie działa właściwie. W praktyce większość ludzi rezygnuje z czekania i wyciera o ubranie jeszcze wilgotne ręce- oceniaja przedstawiciele firmy Dyson.

Cyfrowy silnik Dyson (Dyson Digital Motor) zastosowany w suszarce do rąk Dyson Airblade wytwarza strumień powietrza przepływający z prędkością ponad 640 km/h. To nieogrzewane powietrze przepływa przez szczelinę wielkości 0,3 milimetra, czyli nie grubszą niż rzęsa. Wysoka prędkość powietrza ściąga wodę z dłoni.

Suszarki, które ogrzewają powietrze, wykorzystują technologię sprzed 60 lat, opierającą się na procesie odparowywania wody aż do uzyskania suchych dłoni. Zasysają one brudne powietrze z łazienki, ogrzewają i wydmuchują z powrotem na suszone ręce. Natomiast w suszarce oferowanej przez firmę AGED powietrze łazienkowe przepływa przez filtr HEPA, który usuwa 99,9 proc. bakterii z używanego do suszenia dłoni powietrza. Suszarka Dyson Airblade została poddana bardzo szczegółowym biologicznym i naukowym testom przeprowadzonym przez mikrobiologów firmy Dyson.
Urządzenie Dyson Airblade zostało zainstalowane między innymi wielu miejscach publicznych takich, jak Stadion Narodowy i lotnisko Okęcie w Warszawie, ale również w restauracjach, hotelach, popularnych centrach handlowych, klubach fitness i na stacjach benzynowych w całym kraju.

Suszarki oferowane przez AGED można znaleźć w centrach handlowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, CH Blue City w Warszawa, w Galerii Handlowej w Stalowej Woli, w Multikinie w CH Jantar w Słupsku, w Cinema City w Toruniu, w IKEA w Bielanach Wrocławskich, w CH Auchan w Piasecznie, Swadzimiu, Swarzędzu, Komornikach, Bielsku-Białej, Żorach, Gliwicach, Płocku i Wrocławiu oraz Auchan Warszawa Modlińska. Dyson Airblade zainstalowano też w salonach Decathlon we Wrocławiu, Kaliszu, Warszawie czy Gdańsku Przymorze.

Opinie firm, które zakupiły urządzenie Dyson Airblade są pozytywne i bardzo entuzjastyczne. Suszarka do rąk Dyson Airblade dostępna jest w ponad 40 krajach, a gwarancja na części obejmuje 5 lat lub do 350 tys. użyć.

Firma AGED sp. z o.o. powstała 1 września 1992 roku. Od początku działalności spółka specjalizuje się w imporcie (elektrycznych i nieelektrycznych) artykułów gospodarstwa domowego na rynek Polski. Dewizą firmy jest dostarczanie produktów o jak najwyższej jakości, za możliwie jak najbardziej przystępną cenę. Wszystkie marki, które importuje to liderzy pod względem technologii i wzornictwa w swoich grupach towarowych.