Wizualizacja Galerii Veneda

W budowanej przez spółkę Echo Investment Galerii Veneda w Łomży, najemcami zostaną m.in. lokalni przedsiębiorcy. Zostanie tam otwarty salon fryzjersko-kosmetyczny znanej w Łomży firmy Beauty Sun. Poza usługami kosmetyczno-fryzjerskimi będzie w nim można skorzystać również z solarium. Kolejny lokal  to kawiarnio-lodziarnia Cafe Rialto, dotychczas działająca w Ostrołęce. W największym centrum w regionie powstanie także Koralik – sklep z biżuterią, torebkami i akcesoriami do włosów.

– Bardzo się cieszymy, że w Galerii Veneda obecne będą sklepy i lokale prowadzone przez miejscowych przedsiębiorców. Przedstawiciele lokalnego biznesu są bardzo dobrze postrzegani przez klientów, świetnie też uzupełniają ofertę centrum handlowego – mówi Michał Banasik, Leasing Manager w Echo Investment.

Galeria Veneda powstaje w centrum Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą Galerii Veneda jest Instal Białystok. Inwestycja osiągnęła już ponad 80 proc. wynajmu. W galerii znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych (m.in. Tesco Extra, RTV Euro AGD, Reserved, CCC, Rossmann, House, Cropp, Mohito, Orsay, Martes Sport, Kari, Grycan, Apteka Pod Różą, Matras, Artimex, Kwiatoteka). W projekcie znalazł się także parking na 600 miejsc postojowych.

Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2012 roku. Projekt architektoniczny Galerii Veneda powstał w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.