Salon Wojas w CH Promenada

Spółka Wojas SA, właściel sieci sklepów obuwniczych 20 czerwca 2012 roku otworzy w CH Promenada 138. salon sprzedaży. Sklep powstał według nowego projektu, zgodnie z którym sieć realizuje nowe i remotuje stare salony sieci Wojas. Sklep w CH Promenada zajmie powierzchnię 115 mkw. Wojas planuje w 2012 roku uruchomić 10 salonów w centrach handlowych.

Salon Wojas w Centrum Handlowym Promenada jest piątym punktem urządzony według nowego projektu, który charakteryzuje się jasnymi kolorami i wykończeniem z drewna dębowego. Dotychczas sklepy w nowej aranżacji uruchomiono w centrach handlowych: Janki, Warszawa Wileńska, Galerii Twierdza Kłodzko oraz Korona Kielce.

W 2008 r. Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. Dzięki temu w ciągu 3 lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła. Polska firma zainwestowała też w spółke Wojas Slovakia rozwijając sieć sprzedaży u naszego południowego sąsiada. Obecnie liczy ona 9 salonów.

Wojas SA należy do największych polskich producentów obuwia. Zatrudnia prawie 1 tys. osób i dysponuje siecią 137 salonów firmowych. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii.