Salon Zara

Przedstawiciele hiszpańskiej grupy odzieżowej Inditex, do której należy sieć salonów marki Zara planują otwarcie kolejnych salonów brandu w polskich centrach handlowych. Na terenie naszego kraju działa 40 salonów marki Zara.

W 2012 roku otwarto tylko jeden sklep flagowego brandu Inditexu. Rok wcześniej w kraju rozpoczęło działalność 7 placówek Zara. Salony tej marki zajmują zwykle powierzchnie handlowe mierzące około 2 tys. mkw. Salony Zary w centrach handlowych są zarówno jednopoziomowe, jak i kilkupoziomowe. 

Sklepy Zara znajdują się m.in. w centrach handlowych Arkadia, Złote Tarasy i Blue City w Warszawie, Galerii Echo w Kielchach, CH Jantar w Słupsku, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, Galerii Malta w Poznaniu, Galerii Bałtyckiej w Gdańsku i wielu innych.

Zara posiada na całym świecie ponad 1660 salonów. Brand obecny jest w 84 krajach na całym świecie. W Niemczech znajduje się 67 salonów, w Wielkiej Brytanii – 66, w Austrii -12, we Francji – 118, w Rosji – 58, w Turcji – 31, na Węgrzech – 7, w USA – 46, w Brazylii – 33, w Kanadzie – 22, w Meksyku – 55, w Arabii Saudyjskiej – 26, w Chinach – 107 czy w Japonii – 78.

Zara oferuje w swoich salonach zarówno kolekcje dla kobiet, jak i dla mężczyzn oraz dzieci. Marka wyróżnia się na tle konkurencji bardzo szybką reakcją na obowiązujące trendy w modzie. We wszystkich sklepach mają miejsce bardzo częste dostawy nowych ubrań. Marka wybierana jest głównie przez średniozamożną klientelę poszukującą modnej odzieży w przystępnej cenie.

Odzież i dodatki marki Zara dostępne są także za pośrednictwem e-sklepu. W Polsce Zara rozpoczęła sprzedaż produktów online w marcu 2012 roku.

Inditex otwiera salony marki Zara na całym świecie. Firma nie prowadzi współpracy polegającej na zasadach franczyzy.

Hiszpańska spółka akcyjna Inditex (Industrias de Diseño Textil s.a.c) jest właścicielem sieci takich sklepów jak: Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Zara Home, Oysho. Flagową marką firmy jest Zara. Firma prowadzi sprzedaż internetową produktów swoich najważniejszych marek. Założycielem grupy jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w Europie.