Wizualizacja Galerii Veneda

Galeria Veneda powstaje w centrum Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem.  Zakończono prace związane z konstrukcją żelbetonową obiektu, na ukończeniu jest stalowa konstrukcja dachu. W części parkingowej trwają prace związane z układaniem kostki, ociepleniem stropu i montażem instalacji.

Jednocześnie trwa przebudowa układu komunikacyjnego, współfinansowana przez Echo Investment i miasto Łomża. Obecnie trwają prace od ulicy Zawadzkiej i ronda przy ul. Księcia Janusza. Zakończono prace związane z nową zatoczką autobusową, położono granitowe krawężniki na odcinku do ul. Katyńskiej. Zdemontowano podbudowę ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Zawadzkiej. 

Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2012 roku. Projekt architektoniczny Galerii Veneda powstał w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.

Trwa komercjalizacja obiektu. Ostatnio, jak już informowaliśmy, do grona najemców dołączyli lokalni przedsiębiorcy: salon fryzjersko-kosmetyczny Beauty Sun, kawiarnio-lodziarnia Cafe Rialto oraz Koralik – sklep z biżuterią, torebkami i akcesoriami do włosów.

Inwestorem projektu jest Echo Investment SA. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1996 roku. W swoim portfolio Echo Investment posiada 20 zrealizowanych centrów handlowych.