Wizualizacja Galerii Aviator

Galeria Aviator w Mielcu będzie nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym z galerią handlową, marketem typu dom i ogród, hipermarketem, kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. W ramach inwestycji ma powstać również publiczny plac z fontanną i letnimi ogródkami lokali gastronomicznych. Projekt centrum handlowego przygotuje warszawskie biuro SooN Architekci. Nowoczesna bryła i elewacja obiektu będą nawiązywać do lotniczych tradycji Mielca.

Inwestycja, której developerem jest Kullar Gobi Polska sp. z o.o. będzie składać się z dwóch części: jednopoziomowej galerii handlowej o powierzchni najmu około 30 tys. mkw. oraz ulokowanego w sąsiednim budynku marketu typu dom i ogród o powierzchni 8,5 tys. mkw. W galerii znajdzie się kilkadziesiąt sklepów, hipermarket, strefa gastronomiczna z kawiarniami i restauracjami, a także 4-salowe kino. Przy obiekcie powstanie parking naziemny na 1,2 tys. miejsc. Galeria Aviator będzie pierwszym dużym centrum handlowym w Mielcu i regionie. Zaletą centrum handlowego ma być bardzo dogodna lokalizacja dla klientów. Ponad 60 tys. mieszkańców miasta i okolic będzie mogło dojechać do nowej galerii w czasie krótszym niż 10 minut, a kolejne 100 tys. mieszkańców będzie potrzebować na dojazd pomiędzy 10 a 30 minut.

Komercjalizacją centrum handlowego Galeria Aviator zajmie się firma Master Management Group, która będzie też prowadzić działania marketingowe dla nowej galerii.

Deweloperem Galerii Aviator jest spółka Kullar Gobi Polska, której współwłaścicielami są Adam Morgaś, Wojciech Ostasz i Adam Majkut, posiadający wieloletnie doświadczenie w budowie centrów handlowych, jak również osiedli mieszkaniowych w różnych miastach kraju. Rozpoczęcie budowy galerii jest planowane jest na przełom 2012 i 2013 roku. W pierwszej kolejności powstanie sklep typu dom i ogród, którego otwarcie przewidywane jest na III kwartał 2013 roku. Otwarcie całej galerii handlowej planowane jest na IV kwartał 2014 roku.