Wizualizacja galeri w Górkach Czechowskich

Spółka Echo Investment skierowała do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka prośbę o zmianę terminu podpisania porozumienia w sprawie Górek Czechowskich. Podpisanie porozumienia planowane było na 20 czerwca 2012 r., jednak jego warunkiem było uprzednie zaakceptowanie przez Echo Investment wyników analizy rynkowej przedsięwzięcia – poinformowała spółka w komunikacie.

W związku z tym, że z przyczyn niezależnych od Echo Investment prace nad analizą nie zostały jeszcze zakończone, spółka wystąpiła z wnioskiem o przesunięcie terminu podpisania umowy. Echo Investment zapowiada, że zaproponuje nowy termin podpisania porozumienia.

– Zostanie wyznaczony nowy termin podpisania porozumienia z miastem. Na pewno nasza firma nie zrezygnuje z realizacji tej inwestycji, ponieważ jest ona uważna przez nas za jedną z najważniejszych, którą ma w planach do zrealizowania firma Echo – mówi Wojciech Gepner, Public Relations Manager z Echo Investment SA

Porozumienie o którym mowa dotyczy pokrycia przez Echo Investment kosztow prac budowlanych związanych z przebudową układu komunikacyjnego w pobliżu galerii. W zamian władze Lublina mają zmienić plan zagospodarowania przestrzenego, tak by możliwa była budowa obiektu.

W Górkach Czechowskich Echo Investment planuje budowę obiektu o powierzchni handlowej około 71,5 tys. mkw. Najemcą ma być tam hipermarket oraz 200 sklepów. Powstanie także część rozrywkowa z 9-salowym kinem, kręgielnią i klubem fitness. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest na marzec 2013 roku, a jej zakończenie na październik 2014 roku. Pierwszą częścią obiektu będzie galeria, w której znajdzie się ok. 200 sklepów i hipermarket spożywczy oraz część rozrywkowa. W drugiej części inwestycji powstanie market budowlany.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Zrealizowała ponad 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.