Wizualizacja CH Wzgórze

Swój salon o powierzchni 131 mkw. w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni otworzy sieć Solar.   Solar jest znaną polską siecią sprzedającą odzież i akcesoria. Posiada 236 sklepów w Polsce i za granicą. Od kilku lat grupa jest również obecna na rynkach zagranicznych w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie, Słowacji, Litwie i Białorusi. Firma powstała w 1989 roku.
Firma Solar Company SA w maju uruchomiła dwa salony sprzedaży w centrach handlowych. Sklepy działają w galerii Sky Tower we Wrocławiu (123 mkw. pow.) oraz  w Galerii Korona Kielce ( 127 mkw.  pow.).

Właściciel marki Solar zapowiada, że jeszcze w tym roku ruszy salon o powierzchni 150 mkw. w gliwickim kompleksie handlowym Europa Centralna. Ponadto spółka cały czas analizuje każde pojawiające się miejsca ewentualnego lokowania swoich sklepów.

W Polsce pod szyldem marki działa 198 punktów handlowych, w tym 74 sklepy własne, osiem sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich. Średnia powierzchnia salonu Solar to ok. 129 mkw. Marka posiada także swoje sklepy w Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

CH Wzgórze będzie największym regionalnym centrum na Pomorzu. Powierzchnia rozbudowanego Wzgórza wyniesie 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 82 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana.

Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku 2011 roku, a otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku.