Lodziarnia Grycan

Galeria Focus Mall Rybnik podpisała umowę najmu powierzchni dla dwóch lodziarni: Grycan – lody od pokoleń. Jedna z nich, licząca 103 mkw., zostanie urządzona na II piętrze galerii, druga, o powierzchni 16 mkw., znajdzie się na parterze. Otwarcie obu lokali zaplanowane jest na początek roku szkolnego – 1 września 2012 r.

– Z radością witamy wśród najemców galerii Focus Mall w Rybniku lodziarnie firmy Grycan. Tak renomowana i lubiana marka zapewni naszym klientom eleganckie miejsca do spotkań, w którym serwowane będą wysokiej jakości desery lodowe – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej siecią galerii Focus Mall w Polsce.

Za wynajem powierzchni lodziarniom Grycan odpowiada agencja CBRE.

Jak informował redakcję Retailnet.pl Zbigniew Grycan, prezes Grycan sp. z o.o.,  w 2012 roku ruszą lodziarnie w jeszcze czterech galeriach handlowych. – Ponadto zamierzamy intensywnie rozwijać sieć w kolejnych latach. Mogę powiedzieć, że mamy już podpisane umowy na otwarcie lokali w 2013 i 2014 roku- podkreśla Zbigniew Grycan .

Historia firmy Grycan sięga dwudziestolecia międzywojennego. W Buczaczu na kresach wschodnich Grzegorz Grycan, dziadek Zbigniewa Grycana obecnego właściciela,  produkował lody. W 1946 r. rodzina osiedliła się we Wrocławiu. Rodzice właściciela, Józef i Weronika, założyli tu swój lokal.  Zbigniew Grycan przejął w 1980 r. słynną warszawską lodziarnię Zielona Budka. Po upadku komunizmu, wraz z partnerem biznesowym prowadził pod tą marką fabrykę sprzedającą lody w całej Polsce. Od 2004 r. rozpoczął realizację nowego projektu i pod swoim nazwiskiem produkuje lody, zaś pod szyldem Grycan – lody od pokoleń prowadzi w całym kraju sieć lodziarni. W ciągu 8 lat jej istnienia powstało ponad 100 lodziarni firmowych w całym kraju.

Focus Mall to zrewitalizowany stary browar  w centrum Rybnika przy głównym deptaku. Centrum ma 42 tys. mkw. powierzchni całkowitej i  18 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej 80 sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe Multikino. Obiekt został oddany do użytku w 2007 roku.  Główni najemcy obiektu to: Alma, Multikino, C&A, Empik, Smyk, marki grupy LPP, KFC, CCC, Stradivarius i New Yorker.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w Polsce, w skład której wchodzą obiekty w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze, należy do Aviva Investors.