Grupa w 2011 roku uruchomiła Toruń Plaza

Międzynarodowa grupa deweloperska Plaza Centers NV poinformowała, że sfinalizowała umowę sprzedaży 47 centrów handlowych funkcjonujących na terenie Stanów Zjednoczonych. Obiekty zostały zakupione przez BRE DDR Retail Holdings, joint-venture Blackstone Real Estate i DDR Corp za kwotę 1,43 mld dolarów. Sprzedaż została dokonana przez spółki EPN GP, LLC iEPN EDT Holdings II, które należą do Plaza Centers.

– Pomyślne zakończenie transakcji sprzedaży 47 centów handlowych pokazuje, że pierwsze inwestycje Plaza Centers cieszą się dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych. Planujemy w dalszym ciągu inwestować na amerykańskim rynku nieruchomości – powiedział Ran Shtarkman, prezes Plaza Centers N.V.

Transakcja wygenerowała dla spółki środki finansowe w kwocie 120 mln dolarów, przy około 82 mln dolarach zainwestowanych w ciągu dwóch lat.

Plaza Centers w Stanach Zjednoczonych zamierza sprzedać jeszcze dwie nieruchomości, które są w posiadaniu spółki zależnej EPN. Wartość tych obiektów to około 30 mln dolarów.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja, oraz w Indiach. Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Plaza Centers zrealizowała już ponad 30 projektów w regionie CEE, w tym 10 w Polsce.