Wizualizacja galerii handlowej przy stadionie WKS Śląsk Wrocław

Urząd Miejski we Wrocławiu zdecydował, że teren pod budowę centrum handlowego przy stadionie zostanie wystawiony na sprzedaż podczas przetargu, który odbędzie się 11 września 2012 roku.  Działka ma powierzchnię ponad 6,6 hektara, a jej cena wywoławcza została ustalona na 80 mln zl.

Na sprzedawanej działce, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, można wybudować obiektu handlowy o powierzchni powyżej 2 tys. mkw.

Działka przylega do stadionu WKS Śląsk Wrocław.  Właściciel klubu,  Zygmunt Solorz-Żak  miał na niej wybudować galerię handlową o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Na terenie kompleksu zaplanowano także powstanie salonów fitness & spa, toru bowlingowego oraz centrum rozrywki z wielosalowym kinem. Projekt nie został jednak zrealizowany. Na działce wykonano jedynie wykop pod fundamenty nowej galerii. Obszar, po wycofaniu się inwestora  wrócił w ręce miasta, które postanowiło zorganizować przetarg.