Salon Cubus

Varner Polska, właściciel sieci salonów Cubus zapowiada, że we wrześniu 2012 otwarty zostanie sklep w Galerii Mosty w Płocku. W październiku zaplanowano otwarcie salonu w Gliwicach w CH Europa Centralna. Kolejne salony tej marki powstaną w listopadzie w Galerii MM w Poznaniu oraz w rzeszowskim City Center.

Już zaplanowane jest też otwarcie sklepu Cubus w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, które ma zostać udostępnione klientom na początku 2013 roku. Jesienią 2012 roku firma chce też odnowić salon w gdyńskim Klifie.

W sumie, w 2012 roku Varner Polska chce otworzyć 10 nowych salonów Cubus w Polsce. Tylko w maju 2012 sklep marki Cubus, o powierzchni 421 mkw. powstał w galerii  Atrium Reduta w Warszawie, w Gorzowie Wielkopolskim (Nova Park) oraz słupskim CH Jantar, gdzie otwarto salon Cubus o powierzchni 800 mkw. Jest to 41. salon tej marki w naszym kraju.

Cubus jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych marek odzieżowych ze Skandynawii. W Europie posiada sieć ponad 300 salonów działających w sześciu krajach: Norwegii, Szwecji, Polsce, Łotwie, Niemczech i Finlandii. W ofercie posiada odzież i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W Polsce Cubus jest obecny od 1996 roku. Właścicielem marki jest Varner Polska LTD. sp. z o.o. Spółka należy do Varner Retail AS.

Varner Gruppen to największy norweski koncern tekstylny w Skandynawii.