Wizualizacja Łódź Plaza

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie planowanej budowy galerii handlowej Łódź Plaza. Na teren przyszłej galerii wjechał już ciężki sprzęt i rozpoczęto prace budowlane. Zgodnie z porozumieniem zawartym z konserwatorem zabytków, na miejscu dawnej fabryki Fakora powstanie obiekt łączący w sobie elementy charakterystycznej dla Łodzi, pofabrycznej architektury z nowoczesnym stylem projektowania.

Plaza Centers zachowa zabytkowe fragmenty konstrukcji żelbetowej  dawnej odlewni, komin, portiernię oraz wieżę ciśnień. Te historyczne elementy staną się integralną częścią projektu.

Centrum Łódź Plaza ma mieć ok. 35 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz  parking na 1000 samochodów.  W obiekcie obok  120 sklepów powstanie supermarket, strefa gastronomiczna i usługowa oraz rozbudowana część rozrywkowa. Oprócz 10 – salowego kina Cinema City najemcą Łódź Plaza będzie  park gier i rozrywek Fantasy Park. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest na 2014 rok.

Łódzka inwestycja będzie 11 – tym projektem realizowanych przez Plaza Centers w Polsce. W trakcie 11 lat swojej działalności w Polsce inwestor zaprojektował, stworzył i oddał do użytku 10 obiektów, w tym centra w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz mniejszych miastach takich jak Zgorzelec i Suwałki. Ostatnim przedsięwzięciem dewelopera było centrum Toruń Plaza – otwarte w listopadzie ubiegłego roku.