Wizualizacja Galerii Jurowiecka

Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy Galerii Jurowieckiej w Białymstoku. Inwestor, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus uzyskał właśnie pozwolenie na budowę obiektu. W przesłanym dokumencie- jak  podaje portal gazeta.pl- napisano, że dotyczy on budowy budynku handlowo-usługowego z hotelem, wielostanowiskowym garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu wraz z zadaszeniem schodów ruchomych i obudową windy zewnętrznej oraz niezbędnymi instalacjami.

Obiekt będzie miał 25 tys. mkw. powierzchni handlowej, ok. 150 lokali handlowo-usługowych, 9-salowe kino oraz hotel z 130 pokojami. Ukończenie projektu planowane jest na 2013 rok. Inwestor wydał na wydzierżawienie od miasta na 99 lat Placu Inwalidów Wojennych na którym ma powstać kompleks, 68 mln złotych. Głównym architektem jest firma Bulak , a komercjalizacją obiektu zajmuje się spółka Aspenn.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma należąca do Hanny i Konstantego Strusów, która ma dwudziestoletnie doświadczenie budowlane i deweloperskie. Zrealizowała kilka osiedli mieszkaniowych w Warszawie i Siedlcach, kilkanaście bloków mieszkalnych i dwa domy towarowe w Siedlcach: Milenium i Galerię S. Zatrudnia około 200 pracowników.