Centrum Handlowe Manufaktura

W CH Manufaktura w Łodzi 30 czerwca 2012 zostanie otwarty nowy sklep Big Star Shoes & Accessories. W sklepie będzie można kupić m.in. obuwie i akcesoria, na które składają się między innymi damskie i męskie torby, plecaki, paski, portfele i biżuteria. Oferta sklepu, oprócz modeli dostępnych w całej sieci, obejmować będzie produkty z odrębnych, limitowanych kolekcji, przygotowanych przez firmę Big Star specjalnie dla nowego kanału dystrybucji. Salon Big Star w łódzkiej Manufakturze znajduje się na pierwszym piętrze. Jego powierzchnia zajmuje 148 mkw.

Firma Big Star Ltd posiada łącznie 20 sklepów firmowych łącznie z salonami outletowymi. Produkty marki sprzedawane są także w 179 salonach franczyzowych. Sklep Big Star Shoes & Accessories jest jednym z pierwszych tego typu sklepów w sieci i pierwszym w nowym koncepcie aranżacji. Zgodnie z założeniami projektu, planowany jest dalszy rozwój sieci Big Star Shoes & Accesories. Sukcesywne powiększanie ilości sklepów opierać się będzie na modelu franczyzowym i współpracy z partnerami zainteresowanymi konceptem. Za kluczowe lokalizacje przyjmowane są przede wszystkim wiodące centra handlowe w dużych miastach.

Marka Big Star powstała w 1972 roku w Szwajcarii. W latach 70. i 80. Ubiegłego wieku sukcesywnie umacniała swoją pozycję na rynku światowym, a w Europie, zwłaszcza w Niemczech i Francji, znalazła się w czołówce marek odzieżowych. W 1990 Big Star pojawił się w Polsce, początkowo działał w ramach licencji, a w wyniku sukcesywnej rozbudowy sieci sprzedaży i zwiększania kapitału polskiego nastąpiło przejęcie firmy w stu procentach przez obecnych udziałowców – Bogdana Kaczmarka i Wiesława Kosterę. W ciągu dziesięciolecia Big Star stał się jedną z najbardziej liczących się na rynku firm odzieżowych i najczęściej kupowaną marką jeansów wśród Polaków. Firma konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży za granicą m.in. w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Białorusi i w Libanie.