Centrum Korona

Lokal otwarty we wrocławskim Centrum Handlowym Korona to trzeci sklep firmy Cukiernia Sowa w mieście. W nowo otwartej cukierni dostępne są własnego wyrobu ciasta, kawa, czekoladki i lody. Cukiernia Sowa to firma z tradycjami, założona tuż po wojnie przez cukiernika i piekarza Feliksa Sowę.

Firma kieruje Adam Sowa, który systematycznie  rozwija sieć sklepów w Polsce.

Centrum handlowo-usługowe Korona zostało otwarte w 1999 roku. Jest zlokalizowane przy ulicy Krzywoustego we Wrocławiu. Obiekt ma 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. W galerii znajduje się ponad 60 butików i punktów usługowych. Jedne z największych powierzchni handlowych zajmują salony takich marek, jak RTV Euro AGD, Go Sport czy Castorama. Głównym najemcą spozywczym jest Real. W galerii funkcjonuje także Multiplex Cinema City. Strefę food court zajmuje osiem restauracji i kawiarni.

Właścicielem centrum Korona jest  C.H.Wrocław sp. z o.o., należąca do GE Capital Real Estate Polish Retail Holdco Sarl. Asset Manager centrum to GE Real Estate Poland sp. z o.o. Zarządca CH Korona jest Apsys Polska sp. z o.o.