Galeria Krakowska

Salon Guess Footwear w Galerii Krakowskiej zajmuje powierzchnię 108 mkw. i znajduje się na poziomie 0. W salonach marki Guess sprzedawane jest obuwie dla kobiet i mężczyzn na każdą porę roku, a także biżuteria, zegarki i inne dodatki.

– Bardzo się cieszymy, że nasi klienci będą mieli jeszcze większy wybór wśród światowych marek. Dodatkowo, ta oferta świetnie się wpisuje w nasz styl – mówi Ryszard Wysokiński, Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej. 

Guess Inc jest zarejestrowana w stanie Dalaware w USA. Podstawową działalnością spółki jest projektowanie, dystrybucja oraz sprzedaż wyrobów odzieżowych, obuwia oraz innych akcesoriów.  W roku obrotowym 2012 spółka planuje, że sprzedaż na samym tylko rynku europejskim przekroczy miliard dolarów.

Twórcami marki Guess są bracia Paul i Mauricio Marciano. Powołana 30 lat temu firma działa dziś w wielu krajach  i dzisiaj pod marką Guess sprzedawane są pełne kolekcje dla kobiet, mężczyzn, dzieci. Marka ma silną pozycję we Włoszech, z których się wywodzi oraz we Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W Europie Guess posiada 474 sklepy, w USA i Kanadzie 481, zaś w Azji 40.

W Polsce za rozwoj sieci sklepów Guess odpowiada GPoland sp. z o.o. Sklepy marki Guess działają m.in. w warszawskiej Promenadzie, w Galerii Mokotów oraz CH Klif w Warszawie i w Gdyni.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku.  Położona jest w centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Jest połączona  z Dworcem Głównym PKP. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach obiektu wynosi 60 tys. mkw. 

Właścicielem galerii jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. należąca do ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG, Firma zarządza 137 centrami handlowymi na całym świecie.  ECE Polska zarządza sześcioma centrami handlowymi: we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.