Wizualizacja Galerii Solnej

Pod koniec kwietnia 2012 roku została podpisana umowa kredytowa z bankiem Pekao SA na finansowanie budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu. Na początku czerwca inwestorzy Galerii Solnej wybrali generalnego wykonawcę projektu – spółkę Erbud SA.

– Przy realizacji naszych inwestycji szukamy partnerów z doświadczeniem w realizacji podobnych obiektów – mówi Tomasz Szewczyk, przedstawiciel inwestora. – Erbud pracował ostatnio m.in. przy takich projektach, jak Victoria w Wałbrzychu czy Agora w Bytomiu. Spółka działa na rynku nieruchomości już ponad 20 lat, pracując zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Cieszymy się, że budowa Galerii Solnej rozpocznie się w czerwcu. Mogę zapewnić, że jako inwestor będziemy dokładali wszelkich starań, aby już na etapie realizacji projektu współpracować z lokalnymi przedsiębiorstwami, dając tym samym miejsca pracy mieszkańcom Inowrocławia.

Spółka Erbud jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się polskich grup budowlanych. Firma zdobyła doświadczenie w realizacji projektów z branży nieruchomości komercyjnych, użyteczności publicznej, energetycznej, mieszkaniowej, oraz inżynieryjno-drogowej. Erbud realizował projekty na terenie Polski, Niemiec, Belgii, Luksemburga i Holandii.

– Erbud ma duże doświadczenie w obszarze generalnego wykonawstwa centrów handlowych. Spółka jest liderem w budowie centrów handlowych w Polsce, w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowaliśmy w kraju ok. 25 obiektów tego typu. Budowa Centrum Handlowego Galeria Solna w Inowrocławiu zostanie zakończona w maju 2013 roku – powiedział Piotr Augustyniak, Dyrektor Oddziału Toruń Erbud SA.

Za koncepcję architektoniczną Galerii Solnej odpowiada pracownia NC Architekci s.c. z Krakowa. Projekt zakłada realizację na działce o powierzchni ponad 10 ha jednokondygnacyjnego obiektu handlowego o wysokich walorach architektonicznych w zakresie formy i materiałów wykończeniowych.

Inwestorem Galerii Solnej jest spółka ACE 1 tworzona przez  Acteeum Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz  Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – Prezes spółki NG2 SA.