Sławomir Lachowski, przewodniczący rady nadzorczej Redan SA

Przewodniczącym rady nadzorczej Redan SA został Sławomir Lachowski- poinformował zarząd spółki. Lachowski ma doświadczenie jako wieloletni członek zarządu polskich banków, a ostatnio prezes zarządu BRE Bank SA. Wcześniej pełnił stanowiska wiceprezesa zarządu PKO BP SA, PBG SA w Łodzi. Jest twórcą mBanku – nowego modelu banku internetowego, który działa w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Decyzja o powołaniu nowego przewodniczącego rady nadzorczej Redan SA- jak informuje spółka w komunikacie- wynika z faktu objęcia przez dotychczasowego przewodniczącego, Radosława Wiśniewskiego, funkcji prezesa zarządu oraz dynamicznego rozwoju Grupy Redan. Pan Sławomir Lachowski swoim doświadczeniem i wiedzą wspiera radę nadzorczą oraz spółkę od maja 2011 roku. Zwiększenie zaangażowania Pana Lachowskiego z pewnością pozytywnie przełoży się na realizację strategii rozwoju Grupy, wyniki finansowe, jak i kurs akcji firmy- podkreślono w komunikacie spółki.

Sławomir Lachowski jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. Ukończył z wyróżnieniem wydział Handlu w Warszawie. Jest również absolwentem studiów podyplomowym na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji oraz na Uniwersytecie w Zurychu .

Przypomnijmy, 13 czerwca 2012 roku Rada Nadzorcza Redan SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Radosława Wiśniewskiego, jednocześnie powierzając stanowisko wiceprezesa Boguszowi Kruszyńskiemu.

Grupa kapitałowa Redan jest właścicielem marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket. Obecnie w ramach sieci Top Secret działa 114 salonów w tym 22 własne i 92 franczyzowe, a w sieci Top Secret&Friends łącznie 79 sklepów w tym 52 własne i 27 franczyzowych. Redan posiada również sieć sklepów  za granicą – na Ukrainie i w Rosji. W sumie sieć sklepów sektora modowego grupy obejmuje ponad 200 placówek w Polsce i za granicą.