Park Handlowy Matarnia

Park Handlowy Matarnia, którego inwestorem jest Inter IKEA Centre Group Poland mieści się w Gdańsku przy ul. Złota Karczma 26. Całkowita powierzchnia parku wraz z powierzchnią najmu wynosi 78 tysięcy metrów kwadratowych. Na terenie obiektu znajduje się parking na 2,2 tys. miejsc.

Park Handlowy Matarnia ulokowany jest w sercu dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta, oferuje wiele możliwości tworzenia i rozwoju biznesu. Jest największym centrum handlowym w Trójmieście łączącym ofertę wyposażenia wnętrz i modową. Bogaty wybór produktów jest dostępny w 60 sklepach, m.in. Ikea, Obi, Media Markt, TK Maxx, C&A, H&M, Cubus, Kappal, Smyk, Kari, Media Markt, Sony Center, Sephora, Empik, Ecco, House zlokalizowanych wzdłuż alejek otoczonych zielenią. Obiekt powstał w 2005 roku i zostal zaprojektowany przez architekta Marcina Ochmańskiego z firmy  Ochmański Architekci.

Matarnia jest skomercjalizowana w 97 procentach. Ostatnio do grona najemców trójmiejskiego Parku dołączył salon sieci Home&You oferujący artykuły wyposażenia wnętrz (pow. 270 mkw.), sklep Reserved (pow. 1,2 tys. mkw.) oraz salon obuwniczy rosyjskiej marki Kari (pow. 300 mkw.).

Inwestorem Parku Handlowego Matarnia, a zarazem firmą komercjalizującą i zarządzającą obiektem jest Inter IKEA Centre Group Poland.

Inter IKEA Centre Polska SA, należy do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment.