Salon marki Oysho

W 2012 roku hiszpańska grupa odzieżowa Inditex otworzyła w Polsce jeden salon marki Oysho. Poprzedni butik tej marki otwarto w roku 2011. W sumie w  Polsce działa 12 sklepów Oysho. Znajdują się one w centrach handlowych w największych miastach kraju.

Salony Oysho można znaleźć m.in. w: CH Arkadia, CH Złote Tarasy, Galerii Mokotów w Warszawie, Pasażu Grunwaldzkim i CH Magnolia Park we Wrocławiu, Galerii Malta w Poznaniu, Galerii Krakowskiej i CH Bonarka City Center w Krakowie, CH Focus Mall w Bydgoszczy czy Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Oysho specjalizuje się w sprzedaży bielizny damskiej i odzieży intymnej. W sklepach sieci można znaleźć także nieformalne ubrania codzienne, odzież fitness, stroje kąpielowe, obuwie oraz modowe akcesoria. 

Oysho powstało w 2001 roku i posiada obecnie 492 sklepy w 33 krajach na świecie. W samej Hiszpanii znajduje się 191 salonów marki. We Włoszech znajdują się 54 butiki Oysho, we Francji – 11, na Ukrainie – 4, w Rosji – 38, w Arabii Saudyjskiej – 16, w Chinach – 18. Marka prowadzi sprzedaż swoich produktów za  pośrednictwem strony internetowej dostepnej  także w Polsce.

Hiszpańska grupa odzieżowa Inditex obok Oysho jest właścicielem sieci takich sklepów jak: Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti i Zara Home. Flagową marką firmy jest Zara.