Galeria Słoneczna w Radomiu

AIG/Lincoln została założona w 1997 roku przez firmę AIG Global Real Estate Investment, będącą częścią spółki American International Group (AIG) z Nowego Jorku, oraz Lincoln Property Company z Dallas. AIG to jedna z największych na świecie grup kapitałowych, a Lincoln Property Company — jeden z najbardziej znaczących międzynarodowych deweloperów.

Celem firmy jest nabywanie nieruchomości, realizacja projektów i zarządzanie nieruchomościami. Początkowo firma koncentrowała się przede wszystkim na wyłaniających się rynkach Centralnej i Wschodniej Europy, z czasem rozszerzyła swoją działalność na Zachodnią i Środkową Europę oraz  Rosję i Rumunię. Obecnie filie AIG/Lincoln funkcjonują na terenach Polski, Czech i Słowacji, Rumunii, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, na Węgrzech i we Włoszech. Firma jest właścicielem terenów na których realizuje swoje inwestycje.

W ofercie  AIG/Lincoln znajduje się pełen zakres usług związany z realizacją projektu. Zespół lokalnych ekspertów podejmuje decyzje dotyczące sposobu finansowania i realizacji projektów przy akceptacji zarządów z Nowego Jorku i Dallas.

Ponadto firma dzięki swojej sieci biur regionalnych może również zaoferować rozwiązania typu cross-border, pracując z klientami i wspomagając ich poszczególne europejskie strategie inwestycyjne.
Przez ostatnie 10 lat firma AIG/Lincoln budowała lub buduje ponad 2,2 miliona mkw. nieruchomości. W 2004 roku, spółka rozszerzyła portfolio swoich produktów o projekty handlowe w Europie budowane pod nazwą Market Central, oraz projekty budowane według specyfikacji klienta.

Istnienie spółki AIG/Lincoln Polska zapoczątkowała AIG/Lincoln Eastern Europe działająca na rynkach Centralnej i Wschodniej Europy. Polskie projekty firma podzieliła na sektory: biurowy ( AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent, Riverside Park i Grzybowska Park), przemysłowo- magazynowy ( obiekty Diamond Business Park w Warszawie, Gliwicach, Strykowie, Łodzi i Piasecznie) oraz mieszkaniowy (osiedla: Kampinos, Sosnowa Dolina oraz Słoneczne).

Osiedle Słoneczne usytuowane jest w centrum Radomia. Kompleks obejmuje centrum handlowe Galeria Słoneczna i Aquapark.

Całkowita powierzchnia najmu Galerii Słonecznej wynosi 42 tys. mkw. Na terenie kompleksu znajduje się czteropoziomowy parking z dwoma wjazdami od ulicy Chrobrego, mogący pomieścić 1,2 tys. samochodów. Zasięgiem obejmuje około 225 tys. mieszkańców Radomia i mieszkańców okolic – łącznie 650 tys. osób. Obiekt został otwarty w kwietniu 2011 roku.

Na liście projektów handlowych, oprócz Galerii Słonecznej spółka ma m.in. kompleks Casa Stega, Centrul International CDG i The Lakeview Office Building w Rumunii, City Center Sofia Mall w Bułgarii, Market Central Da Vinci we Włoszech, Campus Square w Czechach oraz Market Central Ferihegy na Węgrzech.

AIG/Lincoln Polska sp. z o.o. to członek Polskiego Związku Firm Deweloperskich, działający zgodnie z Kodeksem Dobrych Praktyk w relacjach klient — deweloper.