Wizualizacja Centrum Browar City Czarnków

Spółka Browar Gontyniec SA, planuje przebudować należący do niej, zabytkowy browar w Czarnkowie tworząc tam m.in. centrum handlowe. Centrum Browar City Czarnków ma nadal produkować piwo łącząc swą tradycyjną działalność z wystawienniczą (zwiedzanie zabytkowego browaru i muzeum) oraz handlową i hotelową.

Do istniejącego budynku dobudowany ma zostać pasaż przykryty przeszklonym dachem, prowadzący do nowoczesnej galerii handlowej. W ramach inwestycji powstanie galeria handlowa z marketem o powierzchni 4,5 tys. mkw. oraz m.in. część hotelowa i biurowa. Obiekt będzie dysponował parkingiem na 126 miejsc.

Projekt obiektu powstał w Studio Architektury Kontur.

Jak powiedział redakcji Retailnet.pl Jakub Strojny, rzecznik prasowy Browar Gontyniec SA  – inwestycja będzie realizowana ze środków Unii Europejskiej – Inicjatywy Jessica, która jest poświęcona odnowie i rozwojowi miast.

– Obecnie miasto przygotowuje się do podjęcia uchwały o rewitalizacji terenu na którym powstanie kompleks. Gdy otrzymamy informacje, że uchwała została zatwierdzona wówczas wystąpimy z wnioskiem do urzędu marszałkowskiego o uzyskanie środków finansowych na modernizację obiektu. Podjęliśmy już pierwsze kroki dotyczące komercjalizacji Centrum Browar City Czarnków. Uruchomiliśmy adres internetowy na który mogą składać swoje propozycje potencjalni najemcy. W galerii znajdzie się miejsce zarówno dla lokalnych przedsiębiorców, jaki i sklepów znanych marek – dodał Jakub Strojny

Projekt Centrum Browar City Czarnków powstał na podstawie obserwacji potrzeb miasta i regionu na tego typu miejsca – spotkań, imprez, kultury, handlu, bazy do zwiedzania. Jest to nowoczesne, a jednocześnie silnie związane z Czarnkowem założenie. Wiele funkcji produkcyjnych browaru zostanie udostępnionych dla zwiedzających. Z historią browaru i okolicy będzie można zapoznać się w małym muzeum. Obok zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych zachowano oryginalne – historyczne rozmieszczenie budynków; ich ceglane fasady pozwoliły utrzymać unikalny klimat miejsca.

Browar Gontyniec SA jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się produkcją i sprzedażą piwa. Spółka jest właścicielem browaru w Kamionce koło Chodzieży, a także Browaru Czarnków. Udziałowcem Browar Gontyniec SA jest fundusz inwestycyjny Black Lion NFI SA.