Wizualizacja Galerii Narew

20 czerwca 2012 roku wznowiono prace przy budowie Galerii Narew w Łomży. Kilkumiesięczna przerwa w budowie była spowodowana kwestiami formalnymi. Inwestor oczekiwał na pozwolenie związane ze zmianą konstrukcji obiektu z piętrowej na parterową oraz na budową Castoramy, jako obiektu wolno stojącego.

W tej chwili kładzione sa fundamenty pod Castoramę, a w ciągu najbliższych kilku dni rozpoczną się prace konstrukcyjne głównego budynku galerii. Na pierwszą połowę lipca zaplanowano również rozpoczęcie prac, związanych z budową dróg i przebudową linii ciepłowniczej

– Przerwa w pracach budowlanych, związana z oczekiwaniem na wszystkie pozwolenia, pozwoliła nam bardziej skupić się na procesie komercjalizacji obiektu. W tej chwili wynajęte jest 84 proc. powierzchni galerii. W ostatnich dniach wznowiliśmy prace budowlane przy obiekcie, a w pierwszej połowie lipca zamierzamy również rozpocząć działania związane z rozwiązaniami komunikacyjnymi powiedział Henryk Rytwiński, leasing & development director Galeria Narew sp. z o.o.

Galeria Narew w Łomży, to centrum o zasięgu regionalnym, które powstaje na terenie o powierzchni ok. 10 ha z czego niemal połowa stanowi część handlową. W obiekcie znajdzie się ok. 100 sklepów m.in. Real, Castorama, H&M, restauracje, kawiarnie i jedyny w regionie multipleks kinowy (Lumiere). Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 1300 miejsc.

Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Eko System z Białegostoku, która w swoim portfolio posiada budynki takie jak: Galeria Podlaska, Browar Poznań, Browar Białystok oraz Centrum Logistyczne Tradis. Nadzór techniczny nad inwestycją sprawuje firma EC Harris. Projekty wykonały firmy: Broadway Malyan Polska, Waterman International Polska, Strada, MP Consulting, Archi+ oraz VSF-Creative.