Salon Wittchen Shoes

W Galerii Mokotów został otwarty salon Wittchen Shoes – najnowszy koncept marki Wittchen. W butiku można znaleźć całą kolekcję obuwia marki. Sklep znajduje się na pierwszym piętrze galerii i zajmuje powierzchnię 34 mkw. To już drugi salon obuwniczy sieci Wittchen w Polsce.

W salonie Wittchen Shoes prezentowane są kolekcje damskich i męskich butów wykonanych ręcznie we Włoszech, m.in. różnorodne damskie czółenka oraz klasyczne męskie buty wizytowe ze skórzaną podeszwą. Pierwsze kolekcje damskich i męskich butów pojawiły się w Wittchen już w 2006 roku. W sierpniu 2011 roku powstał pierwszy butik Wittchen Shoes w warszawskich Złotych Tarasach. Zajmuje on niewiele ponad 40 mkw. W planach na najbliższe lata są otwarcia kolejnych sklepów tego typu w Polsce.

Wittchen SA zdecydowało się na otwarcie salonu w Galerii Mokotów w momencie, gdy z lokalu zrezygnował inny najemca. Wcześniej firma informowała, że w 2012 roku nie zamierza inwestować w nowe sklepy. Kolejne salony sieci Wittchen mają powstać w 2013 roku.

Spółka prowadzi także sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem strony internetowej.

Wittchen SA to lider na rynku polskiej ekskluzywnej galanterii skórzanej. Firma została założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchen. W ofercie marka posiada szeroką gamę produktów m.in.: portfele, teczki, torebki, elegancką odzież damską oraz męską, a także paski, galanterię biurową oraz torby i walizki podróżne.