Wizualizacja Poznan City Center

Dojazd do centrum handlowego Poznań City Center, nowego dworca kolejowego PKP, terminala autobusowego  i wielopoziomowego parkingu, jak informuje inwestor- spółka TriGranit, ma być możliwy dzięki budowie zupełnie nowego układu komunikacyjnego. Ta część inwestycji obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej, aż do początku ulicy Przemysłowej. Oddanie do użytku całego kompleksu obiektów określanego jako Zintegrowane Centrum Komunikacyjne zaplanowano na IV kwartał 2013 roku.

W ramach tego etapu dojdzie również do budowy  nowego przejścia podziemnego na wysokości budynku Delta wraz z nowym przystankiem tramwajowym, ponadto dojdzie do przedłużenia ulicy ks. Jakuba Wujka oraz budowy dojazdowych dróg wewnętrznych, ścieżek rowerowych, chodników i Parkingu Rowerowego.  Obecnie trwa formalne przygotowanie inwestycji, dokonywane są również podziały i wymiany gruntów należących do Miasta i Skarbu Państwa.

W uzgodnieniu z władzami Poznania budowa nowych dróg podzielona zostanie na dwa etapy realizowane w ramach procedury ZRiD czyli Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Do końca czerwca do Wydziału Architektury UM powinien trafić wniosek o pozwolenie na realizację pierwszego etapu obejmującego  przebudowę skrzyżowania i budowę nowego przejścia  podziemnego oraz przystanku tramwajowego. Jeśli miasto spełni swoje deklaracje, pierwsze prace powinny rozpocząć się pod koniec roku.  Budowa skrzyżowania i przystanku tramwajowego będzie wymagała podniesienia poziomu gruntu o ponad półtora metra. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Stanisława Matyi i Towarowej, która  pozwoli z małymi utrudnieniami i czasowym zastosowaniem objazdów do utrzymania ruchu na tym ważnym dla miasta węźle drogowym.

Obecnie trwaja prace przy fundamencie, na którym stanie gmach centrum handlowo-rozrywkowego Poznań City Center.