Wizualizacja centrum handlowego w Pile

Przy ulicy 14 lutego w Pile trwają prace porządkowe przed rozpoczęciem budowy galerii handlowej, której inwestorem jest Rank Progress. Firma poinformowała redakcję Retailnet.pl, że jest to wstępny etap realizacji tej inwestycji.

– Spółka Rank Progress złożyła ofertę na zakup drugiej, mniejszej części działki, sąsiadującej z tą, którą już posiada. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie. Z kolei na zakupionej działce trwają prace porządkowe, przygotowujące teren pod planowaną budowę. Ostateczna koncepcja architektoniczna centrum handlowego w Pile w dużej mierze zależy od tego, czy spółka nabędzie drugą część działki, a także od potrzeb potencjalnych najemców, z którymi obecnie prowadzone są rozmowy – poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele firmy Rank Progress.

Jak zapewniają budowa centrum handlowego ma rozpocząć się niezależnie od wyników rozmów dotyczących zakupu drugiej działki. Dokupienie pozostałych terenów determinuje wyłącznie skalę i rodzaj projektu.

– Plany firmy zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek i duże sieci handlowe. Obiekt w Pile cieszy się dużym zainteresowaniem. Najemcy zadeklarowali wstępną chęć wynajęcia już około 70 procent planowanej powierzchni. Niestety, nie możemy jeszcze ujawnić ich nazw. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zapraszać gości na otwarcie naszej galerii – dodają przedstawiciele firmy.

Rank Progress SA jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Specjalizuje się w czterech rozwojowych segmentach: wielkopowierzchniowych centrach handlowych, śródmiejskich galeriach handlowych, inwestycjach mieszkaniowych i krótkoterminowych projektach o wysokiej rentowności.