Market PSB w Kamiennej Górze

Grupa PSB Pagaz, właściciel sieci hurtowni oraz marketów z materiałami budowlanymi, planuje zbudować centrum handlowe w miejscowości Jawor (województwo dolnośląskie). W obiekcie znajdą się  m.in. sklepy takich marek jak: Mrówka, Profi i Media Expert. Obiekt będzie dysponował powierzchnią najmu przekraczającą 3,7 tys. mkw.

Projektantem i wykonawcą obiektu będzie firma architektoniczna Amwin sp. z o.o., która zajmuje się projektowaniem i kompleksowym wykonywaniem hal oraz biurowców. Obiekt, zostanie wykonany w technologii konstrukcji żelbetowej oraz obudowy ściennej w systemie lekkich płyt warstwowych. Przewidywany termin realizacji centrum handlowego to listopad 2012 roku.

Firma Pagaz, obecna na rynku od lat 90 – tych. W sierpniu 2011 roku w Wałbrzychu przekształciła Składy Budowlane w Market Budowlany Mrówka oraz wybudowała nowe Centrum Budowlane Profi. W tym roku ruszy kolejna jej inwestycja. Do składów w Lubawce, Krzeszowie, Wałbrzychu i Kamiennej Górze dołączy sklep w Jaworze.

Amwin- projektant i wykonawca hal oraz biurowców- jest odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu budowlanego od przygotowania koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali, wykonanie wszystkich instalacji, wykończenia biur i zagospodarowania terenu, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i serwisowania w przyszłości.  Spółka Amwin realizowała CH Auchan w Wałbrzychu w zakresie montażu zabudowy wewnętrznej sufitów i ścian w technologii płyt warstwowych oraz drzwi chłodniczych.