Wizualizacja Galerii Katowickiej

W hali dworca PKP w Katowicach, budowanego w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Galeria Katowicka, trwa m.in. montaż konstrukcji witryn w części obsługowej oraz handlowej dla przyszłych najemców dworcowej hali. 

Na terenie dworca kolejowego zakończył się też demontaż deskowania czaszy trzeciego i czwartego filara podtrzymującego dach dworca. W pełni odsłonięte są już cztery filary, które będą najbardziej wyeksponowane i będą tworzyły bramę do miasta.

W części należącej do Galerii Katowickiej, zlokalizowanej od strony ulicy 3 Maja zakończył się montaż konstrukcji ostatniego stropu nad kondygnacją +3. Równocześnie trwają prace nad budową ścian kompleksu kinowego, widoczne od  ulicy Słowackiego. Kino należące do sieci Multikino będzie się znajdowało na czwartej kondygnacji obiektu i zajmie powierzchnię 3,6 tys. mkw.

Katowicka galeria handlowa połączona z dworcem PKP będzie miała 53 tys. mkw. powierzchni najmu GLA, na której będzie funkcjonowało ponad 250 punktów handlowych i usługowych. Szacowany koszt inwestycji to 240 mln euro. Otwarcie Galerii Katowickiej jest przewidziane na II kwartał 2013 roku.

Inwestorami projektu są spółki PKP SA i obecna w Polsce od 2000 roku firma Neinver. Wyłącznym agentem do spraw komercjalizacji kompleksu jest firma Cushman&Wakefield.