Przy dworcu PKS Cieszynie powstanie centrum handlowe

Biuro Prawno Finansowe Inwestor chce połączyć galerię handlową z dworcem PKS w Cieszynie. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele firmy, w ramach zakończonej 10 maja 2012 roku procedury, firma wygrała przetarg na kupno placu i budynku dworca autobusowego.

 – Utrzymanie funkcji dworca jest jednym z priorytetów podejmowanych działań. Zabezpieczenie wszystkich potrzeb lokalnej społeczności jest dewizą naszego przedsiębiorstwa – informują przedstawiciele Biura Prawno Finansowego Inwestor. – W porozumieniu z władzami lokalnymi planujemy zbudowanie na tym terenie galerii handlowej ze znanymi i popularnymi markami, których brakuje w Cieszynie. Obiekt ten będzie łączył funkcje dworca autobusowego z całym jego zapleczem na poziomie 0 z funkcją usługowo-handlową na pozostałych kondygnacjach budynku.

Do BPF Inwestor należy też budowana w Starachowicach Galeria Kamiena oraz obiekty w Białej Podlaskiej i Skarżysku-Kamiennej. CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej jest rozbudowywane, a zakończenie inwestycji i otwarcie jej nowej części przewidziane jest na marzec 2013 roku. Z kolei początek rozbudowy należacego do firmy CH Rywal w Białej Podlaskiej zaplanowano na III kwartał 2012 roku. Zakończenie prac i otwarcie nowej części tego obiektu przewidziano na III-IV kwartał 2013 roku.

Biuro Prawno Finansowe Inwestor działa na podstawie wpisu do ewidencja działalności gospodarczej Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej pod numerem 7259.