Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska

– W porównaniu z pozostałymi rynkami europejskimi i światowymi, na których działamy, w Polsce obserwujemy popyt na nowe powierzchnie komercyjne – powiedział Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska.

– W ciągu kolejnych 2-5 lat inwestorzy będą koncentrować swoje inwestycje w miastach o populacji poniżej 100 tysięcy mieszkańców. To jest właśnie podstawa strategii, którą obraliśmy, to jest również trend, który będziemy obserwować u najemców. Najlepszym tego przykładem jest realizowany przez nas projekt Bolesławiec City Center, do którego dołączyła firma LPP, lokując tam trzy ze swoich marek: Reserved, Mohito i House. Rok, dwa lata temu nie byłoby szans na zawarcie takiej umowy w mieście o wielkości Bolesławca. To kolejny dowód na to, iż wizja naszego rozwoju w Polsce jest oparta na rzetelnej analizie i dobrych decyzjach – dodaje Jan von Lewinski

Jan von Lewinski od 2007 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego kilkunastu przedsiębiorstw należących do Grupy Antan z siedzibą we Frankfurcie. Bezpośrednio odpowiada za realizację projektów inwestycyjnych kilkunastu spółek celowych budujących galerie handlowe w 4 krajach, w tym również w Polsce (Bolesławiec City Center, Galeria Calisia). 

Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Firma działa przede wszystkim na rynku nieruchomości.