Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA

– W 2011 roku nasza spółka odnotowała najlepszy wynik w swojej 15-letniej historii. Od maja 2011 roku sprzedaliśmy nieruchomości za łączną kwotę ponad 580 mln zł. Te fakty mówią same za siebie – powiedział Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA.

– Na ten rok planujemy rozpoczęcie kilku zapowiadanych wcześniej projektów (Chojnice, Grudziądz, Krosno, Piła) oraz dodatkowo – w czym upatrujemy dużą szansę – przejęcie z rynku kilku w fazie realizacji. W tym roku chcemy przeznaczyć na inwestycje w sumie około 130 mln zł, z tego ze środków własnych 40-60 mln zł.

– Cały czas prowadzimy też rozmowy dotyczące sprzedaży naszych nieruchomości w Legnicy, Świdnicy i Jeleniej Górze. Nie zamierzamy się jednak spieszyć. Mamy gotówkę, jesteśmy w komfortowej sytuacji i czekamy na dobrą cenę.

– W tym roku i w najbliższych latach zarząd Rank Progress ma zamiar kontynuować strategię inwestowania w małych i średnich miastach oraz dywersyfikować swoją działalność, przygotowując krótkoterminowe, ale wysokomarżowe projekty dla swoich partnerów. Spółka jednocześnie elastycznie dostosowuje się do potrzeb rynku, dlatego większy nacisk położy na możliwie szybkie i korzystne spieniężenie inwestycji – dodał Jan Mroczka.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska, działająca w branży nieruchomości od 1997 roku, Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Rank Progress specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Do tej pory spółka oddała do użytku 24 wielkopowierzchniowe centra handlowe, budowane na zlecenie międzynarodowych operatorów handlowych, oraz 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Kaliszu, Kłodzku, Legnicy, Świdnicy, Zamościu i Zgorzelcu.