Krzysztofa Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment

Inwestycje na rynku centrów handlowych są dziś znacznie trudniejsze niż w ostatnich latach. By osiagnąć sukces trzeba mieć nie tylko dobry pomysł, ale też odwagę by podjąć ryzyko jego realizacji- podkreśla Krzysztofa Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment SA.

– Spodziewaliśmy się, że ten rok będzie trudniejszym okresem dla deweloperów, ale także czasem pełnym wyzwań, który obecnych graczy na trudnym rynku zmusi do wyjątkowej kreatywności. Mamy sytuację, w której nastąpiło nasycenie się w rynku i przez to w dużej mierze pola aktywności deweloperów są ograniczone. Dlatego też funkcjonowanie i planowanie centrów handlowych wymaga obecnie jeszcze większego wysiłku, pomysłowości i podejmowania większych ryzyk ze strony deweloperów i inwestorów – mówi  Krzysztof Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment SA. – Echo Investment realizuje projekty z atrakcyjnymi marżami, które cieszą się dużym zainteresowaniem rynku i sektora bankowego. Dziś szansę na sukces mają przede wszystkim doświadczeni gracze oferujący najlepsze produkty, co potwierdził rynek w stosunku do naszej firmy weryfikując nas pozytywnie.

Echo Investment SA. to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1996 roku. W swoim portfolio Echo Investment posiada 20 zrealizowanych centrów handlowych.