Salon sieci Sferis

Spółka Action SA powiększa liczbę salonów sieci Sferis. W czerwcu 2012 roku do listy nowo otwartych sklepów dołączyły trzy nowe usytuowane w Bytowie, Zielonej Górze i Jaworznie. Spółka oferuje w swych sklepach  urządzenia IT oraz sprzęt RTV/AGD .

Przypomnijmy, w maju 2012 roku spółce Action przybyło osiem placówek Sferis na terenie całego kraju. Nowe sklepy pojawiły się w m.in. w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, a także w Toruniu, Lublinie, Rzgowie czy Łowiczu. Obecnie sieć stanowi około 190 sklepów.

Firma otwiera nowe lokale w trzech formatach – jako salony własne, sklepy partnerskie oraz wyspy handlowe. Obecnie największą część stanowią salony partnerskie.

Zarząd Action SA zapowiedział, że w 2012 roku zamierza zwiększyć liczbę punktów i salonów sprzedaży Sferis do dwustu. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi 60 mkw. W kwietniu 2012 roku spółka otworzyła pierwszy salon własny w nowej aranżacji, która niebawem obejmie także inne salony Sferis.

Sferis jest  specjalistyczną siecią sprzedaży detalicznej oferującą urządzenia IT i RTV/AGD. Istnieje na rynku od 1992 roku, a od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Action SA.

Sferis w swojej strategii kładzie szczególny nacisk na rozwój sieci franczyzowej obejmującej swym zasięgiem obszar całej Polski oraz e-commerce. Spółka rozbudowuje tez o kolejne funkcje swój sklep internetowy sferis.pl. Jest także operatorem sklepu internetowego www.sklep.komputerswiat.pl dla wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska oraz sklepu internetowego www.sklep.swiatobrazu.pl prowadzonego dla serwisów o fotograii i wideo – Swiatobrazu.pl obsługując pełen proces sprzedaży wraz z logistyką i Biurem Obsługi Klienta. Kolejnym kanałem sprzedaży jest także uruchomiony Sferis Outlet (outlet.sferis.pl) z końcówkami serii sprzętu IT i RTV/AGD, markowymi zegarkami i artykułami kosmetycznymi.