Agnieszka Mielcarz, dyrektor zarządzająca CH Forum Gliwice

– Dość rozpowszechniona niegdyś opinia, że e-shopping wykończy centra handlowe, nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Centra nie zostaną zredukowane do roli show roomu, bo ich atmosfery nie da się przenieść do sieci – powiedziała  Agnieszka Mielcarz, dyrektor zarządzająca CH Forum Gliwice. – Potwierdza to wielu najemców, którzy dostrzegli w e-shoppingu szansę,
a nie zagrożenie. Wiele zależy od ich umiejętnie prowadzonej polityki cenowej i dystrybucyjnej.

– Na sytuację w centrach handlowych na pewno wpływ mają trendy społeczno-demograficzne. Większość badań potwierdza, że centra są współczesnymi rynkami, gdzie spędza się wolny czas.
Zakupy przestały być głównym celem wizyt w centrum, bo też oferta centrów znacznie się poszerzyła. Trend demograficzny z kolei w długim okresie zdefiniuje kierunek, w jakim pójdzie cały handel. Górny przedział wiekowy tzw. najbardziej pożądanej grupy docelowej z pewnością ulegnie znacznemu przesunięciu. Nikt nie zlekceważy bowiem siły nabywczej, którą wkrótce dysponować będą dzisiejsi 30, 40-latkowie – dodaje Agnieszka Mielcarz.

CH Forum to centrum handlowo-rozrywkowe położone w centrum Gliwic. Ze swoimi 43 tys mkw. powierzchni handlowej (GLA) i 140 najemcami, jest drugim tego typu obiektem na Górnym Śląsku i w Zagłębiu.  70 proc. najemców CH Forum to marki modowe, w tym znane firmy odzieżowe, takie jak: Bershka, Cubus, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Royal Collection, Zara, Tom Tailor. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: Almi Decor, Home&You (wyposażenie wnętrz), RTV Euro AGD, Sony (elektronika), Douglas i Super-Pharm (drogerie i perfumerie). Część rozrywkowa Forum to m.in. 13-ekranowe Cinema City oraz pierwszy w regionie klub sieci Pure Health & Fitness.
Centrum zarządza Avestus Real Estate Sp. z o.o. Dyrektorem zarządzającym jest Agnieszka Mielcarz