Wizualizacja Galerii Kazimierz

Zapisy na akcje Globe Trade Centre dwukrotnie przekroczyły liczbę oferowanych udziałów. Liczba akcji objętych subskrypcją to 100 mln akcji serii I. Zarząd spółki poinformował, że firma pozyskała  z emisji na warszawskiej giełdzie 445 mln zł. Przedstawiciele spółki szacują, że dodatkowo poniosą koszty emisji w wysokości ok. 9 mln zł netto.

Jak już informowaliśmy, spółka zamierza przeznaczyć około 80–100 proc. wpływów z oferty na poprawę struktury kapitałowej poprzez spłatę części swojego zadłużenia. Ostateczna kwota będzie zależeć od dostępności środków finansowych z innych źródeł, w tym ze sprzedaży aktywów i wpływów z nowych kredytów na realizację projektów. – Część wpływów z oferty może zostać wykorzystana do sfinansowania projektów realizowanych obecnie, jak i przyszłych inwestycji, w szczególności, centrów handlowych Galeria Wilanów i Galeria Białołęka w Warszawie – powiedział Alain Ickovics, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

GTC to firma deweloperska działająca na terenie regionu Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej. Portfolio spółki stanowi blisko 850 tys. mkw. wybudowanej powierzchni najmu netto i około 290 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej.