Wnętrze lokalu 7th Street

W centrum wielofunkcyjnym Stara Przędzalnia w Żyrardowie otwarto lokal gastronomiczny typu fast food 7th Street – Restauracja Amerykańska. Jest to pierwszy lokal własny należący do rozwijanej w chwili obecnej nowej sieci gastronomicznej należącej do Łukasza Błażejewskiego.

Właściciel marki nie planuje kolejnych otwarć własnych lokali. Marka będzie poszerzać swoją sieć lokali w Polsce w oparciu o system franczyzowy. 7th Street zostanie otwarte w najbliższych miesiącach w kilku nowych miastach. Restauracje 7th Street ma być obecna zarówno w centrach handlowych, jak i przy głównych ulicach.

– Aktualnie prowadzimy rozmowy z 7 kandydatami na franczyzobiorców, część z nich jest już zdecydowana i poszukuje lokali, a część z nich jest jeszcze na etapie podejmowania decyzji. Są oni zainteresowani otwarciami w miastach wojewódzkich  – mówi Łukasz Błażejewski, właściciel marki.

Zdaniem właściciela marka może skutecznie konkurować z dużymi sieciami fast food obecnymi na rynku.

– Zdaję sobie sprawę, że marka nie będzie miała na początku tylu odbiorców co zagraniczna konkurencja. Ale mamy znaczącą przewagę nad innymi. Nasze produkty można zamówić na wynos, czego znane sieci nie oferują. Klienci mają problem z zamówieniem na przykład hamburgera z dowozem do domu – dodaje Łukasz Błażejewski.

Minimalna kwota potrzebna do otwarcia restauracji wynosi 80 tys. zł. Powierzchnia lokalu powinna wynosić minimum 60 mkw. (sugerowana przez właściciela to 100 mkw.). W menu 7th Street można znaleźć: kubełki i zestawy z panierowanymi pikantnymi kawałkami kurczaka, frytki, opiekane ćwiartki ziemniaczków, 14 różnych rodzajów kanapek, hamburgery, kebaby z kurczaka, sałaki, szaszłyki, karkówkę z grilla, zestawy dla dzieci oraz desery lodowe.

Łukasz Błażejewski w 2005 roku założył firmę doradztwa finansowego Gold Finance Doradcy Finansowi. Następnie w 2008 roku stworzył projekt franczyzowy i na bazie tego projektu w 2 markach Gold Finance i Star Finance powstało ponad 50 placówek w całej Polsce. Obecnie firma jest w pierwszej piątce największych firm doradztwa finansowego w Polsce. W 2011 sprzedał wszystkie swoje udziały Markowi Jutkiewiczowi. Aktualnie Łukasz Błażejewski buduje sieć restauracji i barów z kuchnią amerykańską pod marką 7th Street.