Carlo Barel di Sant’Albano

Carlo Barel di Sant’Albano, obecny prezes zarządu, objął dziś stanowisko partnera i dyrektora generalnego  Cushman & Wakefield w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Carlo Barel di Sant’Albano zastąpi Paula Bacona, który pełnił funkcję dyrektora generalnego na kraje EMEA od 2007 r. Paul Bacon pozostanie na stanowisku prezesa zarządów biur firmy Cushman & Wakefield we Francji, Niemczech, Włoszech i Rosji do końca roku.

Carlo Barel di Sant’Albano został mianowany prezesem zarządu firmy Cushman & Wakefield w marcu 2011 r. jest odpowiedzialny za kierowanie strategicznym rozwojem firmy oraz za koordynację jej działalności globalnej. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego spółki inwestycyjnej EXOR i odegrał kluczową rolę w procesie nabycia przez nią udziału większościowego w firmie Cushman & Wakefield w marcu 2007 r. Od tego czasu był aktywnie zaangażowany w działalność biznesową firmy. Zanim objął stanowisko prezesa zarządu, pełnił funkcję członka zarządu firmy Cushman & Wakefield.

-Przez ostatnie kilka lat blisko współpracowałem z Carlo przy tworzeniu i wdrażaniu strategicznego planu rozwoju globalnej działalności naszej firmy- podkreśla Glenn Rufrano, globalny prezes i dyrektor generalny Cushman &Wakefield.

– Carlo posiada głęboką znajomość rynków nieruchomości, bogate doświadczenie i zdolności przywódcze, które ułatwiają realizację strategii rozwoju firmy w regionie EMEA, jak i w skali globalnej. Cieszę się, że będziemy współpracować z Carlo i kierownictwem firmy w Europie. Wspólnie osiągniemy nasz cel, którym jest świadczenie dla naszych klientów najwyższej jakości usług.

Carlo Barel di Sant’Albano ukończył Brown University oraz uzyskał tytuł MBA na Harvard Business School. Ma 20-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej (m.in. w Credit Suisse).  Europejska siedziba dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield mieści się w Londynie.