Wizualizacja Centrum Handlowe Magnesia w Turcji

Firma developersko-inwestycyjna Redevco sprzedała amerykańskiemu funduszowi Blackstone portfel swoich nieruchomości handlowych w Turcji. Według informacji podanych przez portal propertyeu.info, Redevco poprzez sprzedaż centrów handlowych realizuje strategię, która zakłada wycofanie się z rynków wschodnich i większe skupienie na inwestycjach w Europie Środkowej i Zachodniej. Obydwie firmy nie podały wartości transakcji. Według szacunków rynkowych wartość sprzedaży mogła wynieść około 220 mln euro.

Sprzedaż obejmuje trzy centra handlowe, m.in. Gordion w Ankarze (53 tys. mkw.), Erzurum w Erzurum (33 tys. mkw.) oraz Magnesia w Manisie (19 tys. mkw.). Pierwsze dwie galerie handlowe zostały otwarte w 2009 roku, natomiast centrum handlowe Magnesia działa od zeszłego tygodnia.

Redevco planuje wykorzystać wpływy z transakcji na inwestycje m.in. związane z zakupem nieruchomości komercyjnych na kluczowych rynkach dla firmy w Belgii, Europie Środkowej, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugali, Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii.